Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz

Podczas planowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością wypada zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżacjach nie materiały, które należy ukryć, ale swego typu element zdobniczy i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest prócz tego przestronnie, a otwarte przestrzenie na domiar tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, właśnie dlatego należałoby zatroszczyć się o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji oraz uzupełnić ją odpowiednio dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz często wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje solidność, a jednocześnie po mistrzowsku komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych świetnie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje również sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać jedność aranżacji. Warto wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia wnętrz nie brakuje jednak atrakcyjnych projektów, które na pewno przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Pozwala to dostosować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.